جستجو
بازگشت به همه

راههای زیباتر شدن پوست

 

آلوئه ورا یکی ازگیاهانی است که به طور گسترده و بصورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. این امر به این دلیل است که اجزای ژل مانند گیاه برای درمان پوست بسیار مفید.

در حقیقت ، میتوان از انواع مشتقات آلوئه همانند صابون و یا شامپو و حتی خود گیاه، برای آفتاب سوختگی ، بریدگی جزئی یا ساییدگی های کوچک استفاده کرد

در هر صورتی اگرشما با بیماری مزمن پوستی روبرو هستید ، صابون آلوئه ورا میتواند جزو اولین چاره ها برای شما باشد ولیکن بهتر است که قبل از استفاده از هر محصول یا متخصص پوست مشورت نمایید

Aloe vera soap

 

صابون آلوئه ورا را اینجا بیابید

2

۹ خاصیت اصلی صابون آلوئه ورا

۱. سوختگی

برای بهبود سوختگی های جزئی میبایست بصورت مداوم و تا بهبود کامل از صابون آلوئه ورا برای استحمام و یا شستشوی ناحیه آسیب دیدهاستفاده کنید.

۲. آفتاب سوختگی

آلوئه ورا به تسکین آفتاب سوختگی کمک می کند ، در حالیکه تحقیقات نشان داده اند که یک ماده موثر مؤثر برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نیست ، بنابراین مطمئن شوید که هر روز از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید.

۳.خشکی و ساییدگی پوست

اگر پوست صورت و یا بدن شما دچار خشکی و یا ساییدگی شده است ، می توانید از صابون آلوئه ورا برای بهبود و التیام استفاده نمایید. آلوئه ورا به راحتی جذب می شود و آن را برای پوست های خشک تقویت کننده ای ایده آل می کند.

۴. بریدگیهای سطحی
آلوئه ورا با تقویت کلاژن و مبارزه با باکتری ها بهبود زخم را به حداکثر حالت خود می رساند. با مصرف حداکثر سه بار در روز و یا استحمام با صابون آلوئه ورا از خواص آن بهره مند خواهید شد.

۵. سرمازدگی

سرمازدگی یک وضعیت جدی است که نیاز به درمان فوری پزشکی دارد. در حالی که ژل آلوئه ورا از نظر تاریخی به عنوان یک روش سرمازدگی استفاده شده است.البته این یک روش درمانی نیست و در موارد جدی حتما باید به پزشک مراجعه نمود.

۶.درمان تبخال

بجززخم های کانکرکه در داخل دهان ایجاد میشد آلوئه ورامیتواند به درمان ویروس تبخال کمک کند روزانه دو بارمحل مورد نظر را شستشو دهید.

۷. اگزما

اثرات مرطوب کننده آلوئه می تواند به کاهش پوست خشک و خارش دار مربوط به اگزما کمک کند. آلوئه ورا میتواند به اگزمای موجود در پوست سر ومناطقی مانند پشت گوش کمک زیادی کند.

۸. پسوریازیس

مانند اگزما ، آلوئه ورا ممکن است به کاهش التهاب و خارش ناشی از پسوریازیس کمک کند. برای دستیابی به بهترین نتیجه۲ ناحیه آسیب دیده را روزانه دوبار شستشو دهید.

۹. آکنه های التهابی

آلوئه ورا آثار ضد التهابی قوی دارد.میتوانید موضع را روزانه سه مرتبه سشتشو داده تا از خواص اعجاب انگیز آن بهره ببرید.

2

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بستن